Connect with us

Останато

ЕУ предлага дополнителни 500 милиони евра за воена помош за Украина

Објавено

на

Европската унија предлага двојно да се зголеми финансирањето за воена помош за Украина за дополнителни 500 милиони евра за да им се помогне на силите на Киев кои се борат против руската инвазија, изјави денеска шефот за надворешна политика на блокот.

Жозеп Борел рече дека е „сигурен” дека лидерите на ЕУ кои ќе се состанат во Франција ќе се согласат да го прошират пакетот трошоци, според кој блокот финансира оружје за Украина.

Останато

Рекордна инфлација од 14,4 проценти во Босна и Херцеговина

Објавено

на

Инфлацијата во Босна и Херцеговина во мај достигна 14,4 проценти во однос на истиот месец во 2021 година, што претставува највисоко ниво во историјата. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

South Side Cocktail Bar – првиот крипто бар во Македонија

Објавено

на

South Side Cocktail Bar е прв и единствен крипто коктел бар во Македонија, сместен во срцето на Струмица и место коешто има за цел да ја промовира крипто културата во Македонија и да ги едуцира луѓето за можностите што ги носи крипто светот. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Започна етапната исплата на јунските пензии

Објавено

на

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.06.2022 година (вторник) започна етапната исплата на јунските пензии, кои продолжуваат да се исплатуваат предвремено. (more…)

Продолжи со читање


Популарно