Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Осигурување

Еуросиг АД Скопје станува членка на австриската групација Граве

Објавено

на

Осигурителната компанија Еуросиг АД Скопје станува членка на австриската групација Граве. Покрај животното осигурување, од сега на пазарот Граве ќе понуди и најразлична палета на неживотно осигурување.

На македонскиот пазар ГРАВЕ постои 12 години со повеќе од 17.000 клиенти и пазарен удел од 30 проценти во овој осигурителен сегмент.

„Јас можам да Ве известам дека на дешеното Собрание на акционери одлучивме и веќе ја превземавме осигурителната компанија Еуросиг АД Скопје, која сега е во 100 процентна сопственост на ГРАВЕ. Така што ние сега како компанија во Македонија сме застапени не само со животно осигурување, туку и со неживотно, значи имаме и осигурување од штети“, рече Отмар Едерер- претседател на ГРАВЕ коцептот.

Осигурување

Доброволниот трет пензиски фонд носи предности и за вработените и за компаниите

Објавено

на

Вработените може да бидат наградени преку уплата во доброволниот, трет пензиски фонд, а истото носи поволности и за компаниите. Оваа и другите предности и за вработените и за компаниите од уплата во третиот, доброволен пензиски фонд, беа презентирани на денешната работилница „Како до посреќни вработени во ИКТ компаниите“, организирана од Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) во соработка со КБ Прво пензиско друштво АД Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

КРОАЦИА ДОМИНИРА: 70% од полисите се издадени од Кроациа Осигурување – Живот

Објавено

на

Во период од 6 (шест) месеци во Македонија склучени се вкупно 13.500 полиси за животно осигурување. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Илон Маск се насочува кон осигурителниот бизнис

Објавено

на

Производителот на електрични автомобили Tesla објави дека ќе започне со осигурителни услуги. Првично, оваа услуга ќе биде достапна само во најголемата компанија за електрични автомобили во Калифорнија, но се очекува да влезе и во други американски држави. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange