Connect with us

Осигурување

“Еуролинк Осигурување„ им овозможи на 150 учесници да ја дознаат историјата на Лесновскиот Манастир

Објавено

на

Посетата на Лесново почнува од манастирскиот комплекс „Свети Архангел Михаил“, кој се состои од манастир од 11. век , посветен на свети Гаврил Лесновски и црква посветена на свети Архангел Михаил. Во дворот на комплексот расте црница во форма на крст, стара околу 600 години и според преданијата на монасите, има само три такви дрвја на Балканот.

„Еуролинк осигурување“ реализираше еднодневна екскурзија до Лесновскиот манастир, како дел од програмата „Мапа на културата“, за која се пријавија околу 150 учесници.

Групата ја продолжи прошетката кон селото Лесново, каде што тишината, спокојот и недопрената природа се надополнуваат со напуштените стари селски куќи. На крајот од посетата, учесниците се вратија побогати за едно искуство, откривајќи уште една скриена убавина.

„Мапа на културата“ е активност за запознавање на вистинските културни вредности и е дел од платформата за Kорпоративно-општествена одговорност „Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности“.

Домашни банки

Халкбанк ќе отвори своја осигурителна компанија

Објавено

на

По информацијата објавена од Македонската берза дека акциите на „Нова Осигурување АД Скопје” се продадоа за вкупно 3,2 милиони евра во две блок-трансакции, „Халкбанк АД Скопје” и официјално потврди дека сега поседуваат 100 отсто од капиталот на осигурителната компанија.

(more…)

Продолжи со читање

Осигурување

КРОАЦИЈА ОСИГУРУВАЊЕ ОСТАНУВА СИГУРЕН ПАРТНЕР НА МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕН РАКОМЕТ

Објавено

на

Во пресрет на дваесет и шестото Светско првенство во ракомет, кое од утре (10.01.) до 27-ми јануари се одржува во Германија и Данска, Кроација осигурување – Друштво за неживотно осигурување го продолжи парнерството со Ракометната федерација на Македонија. На тој начин компанијата даде придонес во обезбедување на неопходните предуслови за уште едно успешно учество на нашите репрезентативци на најголемото ракометно натпреварување оваа година.  (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Кроација Осигурување – Живот го демантира Винер Лајф со Факти

Објавено

на

Кроација Осигурување – Живот го демантира Винер Лајф со Факти откако во јавноста беше објавено интервју со Марко Дамевски, Менаџер за продажба во Винер Лајф. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange