Connect with us

Домашни банки

Експозитурите и филијалите на Комерцијална банка со ново работно време

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека филијалите низ земјава и дел од експозитурите во Скопје во сабота ќе работат од 09 до 12 часот. Во Скопје, во сабота започнуваат да работат експозитурите КБ1, Бисер, Автокоманда, Цветан Димов и Сити Мол.

Од 19.10.2020 година со редовна работа ќе започнат експозитурите Ѓорче Петров 2, Кјуби, Расадник и Ново Лисиче во Скопје, како и експозитурата во Облешево, кои беа привремено затворени поради пандемијата со Ковид-19. Работното време на овие експозитури е од понеделник до петок, од 08 до 16 часот.

Сите информации поврзани со работното време на филијалите и експозитурите на Комерцијална банка се достапни на следниот ЛИНК.

Од Комерцијална банка АД Скопје потсетуваат дека при посета на филијалите и експозитурите на Банката е задолжително почитувањето на пропишаните мерки за заштита на здравјето од Ковид-19, односно носење заштитна маска или марама на лицето, дезинфекција на рацете и држење на соодветно растојание.

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола започна со предвремена исплата на пензиите за октомври

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола ги известува своите клиенти пензионери кои својата пензија ја примаат преку Стопанска банка а.д. Битола и се корисници на картички, дека можат да располагаат со октомвриските пензии преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа од денес (26.10.2021 година). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе Банка од денес врши предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

Шпаркасе Банка АД Скопје ги известува своите клиенти – пензионери дека пензиите за месец октомври ќе се исплатат предвреме почнувајќи од денес (26 октомври 2021 година) во четири групи. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ТТК Банка АД Скопје: Од денес (26-ти октомври 2021 година) започна предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека почнувајќи од денес (26-ти октомври 2021 година), ќе врши исплата на пензијата за месец октомври на пензионерите кои ја примаат својата пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на нивната денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно