Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Експозитурата на Шпаркасе во Ѓорче Петров – нова “Pet Friendly” локација

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија е првата финансиска институција во Република Северна Македонија која од пред неколку години дозволи присуство на домашните миленици во просториите на банката.

Започнувајќи од денес, експозитурата во Ѓорче Петров е новата Pet Friendly локација на банката.

Додека ги извршувате Вашите трансакции, Вашето милениче може да ужива во ладовина во нашите простории, особено овие топли летни денови.” – велат од банката.

Покрај експозитурата во Ѓорче Петров, Шпаркасе Банка Македонија има уште четири Pet Friendly локации, односно, експозитурите Центар, Лептокарија, Беверли Хилс и Јане Сандански.

Домашни банки

КХВ и одобри на ТТК Банка издавање на корпоративна обврзница

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста дека доби одобрение од Комисијата за хартии од вредност за издавање на корпоративна обврзница. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Измени во органите на управување и раководење на Силк Роуд Банка АД Скопје

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување и раководење на Банката. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД-Скопје оствари добивка од 19 милиони евра во првото полугодие од 2019 година

Објавено

на

Во периодот од 01.01.2019 до 30.06.2019 година Стопанска банка АД – Скопје оствари нето добивка пред оданочување во износ од 1.171.487 илјади денари, што претставува намалување за 38,8% споредено со нето добивката остварена во анализираниот период минатата година. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange