Connect with us

Домашни банки

Експозитурата на УНИБанка во Скопјанка се сели на нова поатрактивна локација

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје ги известува своите клиенти дека Експозитурата Скопјанка ќе биде дислоцирана на нова поатрактивна локација, во новоизградениот објект Порта.

Последен работен ден на старата локација на експозитура Скопјанка ќе биде на 25.02.2021 година (четврток).

Истовремено, Банката дополнително ќе ги извести клиентите за новата локација и датумот на отворање на истата.

УНИБанка АД Скопје ги повикува клиентите кои имаат платежна картичка или користат електронско/мобилно банкарство своите финансиски потреби да ги вршат преку плаќање со картичка, преку банкоматите и електронските канали на Банката, како и услугите на другите Експозитури лоцирани на територија на град Скопје.

За сите останати прашања клиентите може да се обратат на e-mail: info@unibank.com.mk или директно да ја контактирате Банката на телефонските броеви: 02/ 3 111 111 и 02/ 3286 100.

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Експозитурата на УНИБанка во Охрид отсега на нова локација со нов и модерен изглед

Објавено

на

УНИБанка ги известува своите клиенти дека експозитура Охрид е преселена на нова локација во помодерни простории со цел подобрување на корисничкото искуство.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на ИФФК „Браќа Манаки“

Објавено

на

Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со целата своја уметничка вредност годинава се враќа во Битола со своето 42-ро издание. Филмските уметници и нивните љубители од 16 до 21 септември во Битола, преку една хибридна форма, ќе имаат можност да уживаат во програмата на фестивалот која содржи 10 долгометражни и 10 кратки филмови.

(more…)

Продолжи со читањеПопуларно