Connect with us

Домашни банки

Експозитурата Кисела Вода на УНИБанка на нова локација во помодерни простории

Објавено

на

УНИБанка ги известува своите клиенти дека во насока на подобрување на корисничкото искуство при користење на банкарските производи и услуги, експозитура Кисела Вода е преселена на нова локација која се наоѓа во станбено-деловниот комплекс Адора-Флатирон на ул.Борис Трајковски бр.1, Скопје.

Работното време на експозитурата е од понеделник до петок од 08:00 до 16:00 часот.

За сите останати прашања може да jа посетите веб страната на Банката: www.unibank.mk, да се обратите на e-mail: info@unibank.com.mk или директно да ја контактирате Банката на телефонските броеви: 02/ 3 111 111 и 02/ 3286 100.

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно