Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Една универзална Mastercard картичка за сите ваши потреби!

Објавено

на

Повлекувајте и дополнувајте ЕВРА на банкомат!

Со новата Mastercard картичката на ПроКредит Банка имате можност за:

  • Плаќања во сите продажни места во земјата и странство;
  • Повлекување и уплата на ДЕНАРИ и ЕВРА на сите банкомати на ПроКредит Банка;
  • Безбедни онлајн плаќања преку интернет.

Mastercard картичката на ПроКредит Банка е мултивалутна картичка поврзана со Вашите трансакциски сметки во МКД и ЕУР. Оваа уникатна карактеристика Ви овозможува да имате пристап до Вашите сметки 24/7 и тоа и за време на празници, неработни денови и викенди. Само со неколку клика на банкомат, Вие може да подигнете евра без да трчате во менувачница и без да чекате ред во работно време на филијалите.

ПроКредит Банка располага со ЕУР банкомат на сите свои локации и тоа: Скопје (Ново Лисиче и Карпош), Куманово, Штип, Струмица, Битола, Струга и Тетово. Банкоматите вршат исплата и уплата на ЕУР во сите апоенски валути.

Картичката ги нуди следниве поволности:

  • Мултивалутна картичка поврзана со Вашите сметки во МКД и ЕУР
  • Плаќајте на сите ПОС терминали насекаде во светот и купувајте и резервирајте патувања преку интернет
  • Бесплатна уплата и исплата на готовина и во нашите 24/7 Зони
  • 3 пати месечно бесплатни исплати на готовина од сите банкомати на други банки во земјата
  • Kористете ја мрежата на MasterCard банкоматите низ светот 3D технологија за сигурност

Се што Ви е потребно е да бидете клиент на ПроКредит Банка и да имате сметка во ЕУР!

За картичката аплицирајте на следниов линк.

Домашни банки

„Вози од срце“ проектот на Стопанска банка АД – Скопје ја оствари целта – Извозени 1 МИЛИОН километри на велосипед!

Објавено

на

Хуманитарна акција „Вози од срце“ е проект на Стопанска банка АД – Скопје со цел одбележување на 75-годишнината од постоењето со својата заедница. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје нема да го менува Статутот на банката

Објавено

на

Во Дневниот ред за работа на 46-та седница на Собранието на акционери на Стопанска банка АД – Скопје беше предложена Предлог-одлука за измена на Статутот на банката (која се однесува на правата на акциите). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Global Finance ја прогласи Комерцијална банка за „Најдобар FX Провајдер во Северна Македонија за 2020 година“

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е прогласена за „Најдобар FX Провајдер во Северна Македонија за 2020 година“ (најдобар давател на услуги од областа на девизните пазари во земјава) од страна на светскиот магазин Global Finance, со седиште во Њујорк, САД. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange