Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Кредити

Евтини онлајн кредити – брзо, лесно и поволно

Објавено

на

Се наоѓате во период кога ве затекнале непредвидени трошоци? Ви треба брзо и поволно решение? Онлајн кредитите на ФД Монимакс Финансиско можат да бидат одговор на вашите проблеми уште денес.

Без изненадувања и скриени трошоци, можете брзо и лесно да аплицирате за Max1400 – новиот кредит кој го нуди ФД Монимакс Финансискo со кој месечната рата нема да ви биде поголема од 1400 денари.

Со новиот кредит Max1400, ФД Монимакс Финансиско Ви нуди поволни услови и фиксна каматна стапка од 0.833% за целиот период на отплата, со еднократен административен трошок во износ од 1500 – 2400 денари. Износот на кредитот е од 15 000 денари до 25.000 денари со рок на отплата до 24 месеци. Стапката на вкупни трошоци (СВТ) изнесува 49.97%.

Едноставната апликација можете да ја пополните онлајн од удобноста на вашиот дом, без многу компликации и со само неколку кликови.

Посетете го нивниот веб-сајт и уште денес аплицирајте за брз и евтин онлајн кредит. Искористете ја можноста, прифатете го решението кое ви го нуди ФД Монимакс Финансиско и брзо и дискретно дојдете до износот кој ви е потребен.

За повеќе информации јавете се на нивниот контакт телефон 046 230 233 или посетете ги нивните

канцеларии на следнава адреса: Даме Груев бр.15, локал 4.

Кредити

Relax кредит со животно осигурување од Халкбанк со „релаксирани“ услови до 15 декември

Објавено

на

Халкбанк излезе во пресрет на потребите на населението за задоволување најразлични потреби со што поповолни банкарски услуги и го креираше Relax ненаменскиот потрошувачкиот кредит со животно осигурување за кој, во промотивниот период до 15 декември, камата е 5% фиксна во првите две години и истиот е со 0% трошоци за обработка и предвремена отплата. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка воведе нови промотивни станбени кредити со намалени каматни стапки фиксни до 10 години

Објавено

на

Почнувајќи од 1- ви октомври, НЛБ Банка воведе нови промотивни станбени кредити со намалени каматни стапки фиксни до 10 години и посебни поволности до 31.12.2019 година. Новата понуда на клиентите им нуди можност да изберат станбен кредит со најниска каматна стапка од 3% фиксна за првите 5 години или каматна стапка од 3,5% фиксна за првите 10 години. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Иутекредит со поголема рочност и намалена стапка на вкупни трошоци на сите кредити

Објавено

на

Водејќи се по слоганот “Најбрзо и најкомфорно”, ИутеКредит во континуитет ги следи потребите на своите корисници со цел да им овозможи најдобро корисничко искуство и можност за брза реализација на сите финансиски потреби. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange