Connect with us

Осигурување

Дружбата со Винко и Ивце Пивце помина во фантастична атмосфера

Објавено

на

Во саботата Винер Лајф организираше настан од отворен карактер за сите мали и големи деца кои имаа желба да го запознаат малото слатко и харизматично Бувче Винко!

Најмалите другарчиња одлично се забавуваа, а Винер Лајф ја награди нивната креативност. Винер Лајф како една од водечките компании за животно осигурување во Македонија, секогаш е тука да ви овозможи супер забава и безгрижно детство со Винко – детското штедно осигурување!

Дечињата покрај дружбата со Винко се забавуваа и во друштво на Ивце Пивце, а дополнително беа анимирани и од жонглер којшто беше посебно интересен за нив. Најкреативните од нив имаа можност сами да бојат маички и ранчиња со Винко, а потоа своите дела да ги задржат за себе.

Помалите дечиња играа мемори игри и редеа сложувалки, а настанот беше заокружен со уметници кои им ги боеа лицата на децата.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата од “Дружбата со Винко и Ивце Пивце”.

Осигурување

Македонски експерти ќе бидат дел од глобалниот настан насловен како „Иднината на осигурувањето во Европа“

Објавено

на

Во организација на водечката меѓународна новинарска агенција „Reuters” се организира Глобален настан насловен како „Иднината на осигурувањето во Европа“. Настанот е виртуелен и ќе биде одржан на 24-ти и 25-ти ноември. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Уника укинува 600 работни места до крајот на 2022 година

Објавено

на

Осигурителната група „Уника” планира да укине околу 600 работни места до 2022 година, претежно во Австрија и да затвори една третина од филијалите во матичната земја, соопшти австриската осигурителна компанија. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Халк Осигурување со долготрајна стратегија за подигнување на свеста за грижата на машкото здравје

Објавено

на

Разговорот за машкото здравје често се занемарува во дискусиите за јавно здравје. Сепак, негрижата за здравјето на мажите може да им предизвика значителна болка и страв при првата посета во медицинска установа. Занемарувањето на здравјето на мажите не само што е неефикасно туку и носи намалување на квалитетот на животот, предизвикува страдања, па доведува и до предвремени смртни случаи. Најновите истражувања на фондацијата за рак на простата (www.pcf.org) велат дека кај едно од девет лица ќе биде дијагностицирано рак на простата.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно