Connect with us

Компании

Доделени наградите од наградната игра на Тиго Фајнанс „Земи кредит, зграпчи награда“

Објавено

на

На 4 август годинава, Тиго Фајнанс ги извлече десетте среќни добитници од наградната игра „Земи кредит, зграпчи награда“, кои во деновите по извлекувањето ги подигнаа своите вредни награди.

Четворица среќни добитници освоија smart часовник Huawei SmartWatch GT 2e, тројца добитници добија електричен тротинет HAMACHI ET 800, двајца лаптоп компјутери Notebook Asus VivoBook, а еден клиент на Тиго беше награден со главната награда – мобилен телефон iPhone 12.

Извлекувањето беше реализирано во седиштето на Тиго Фајнанс со автоматско извлекување од базата на податоци на учесниците во наградната игра и емитувано во живо на Фејсбук страницата на компанијата, а за регуларноста на целиот процес, согласно правилата, беше задолжена тричлена комисија.

Среќните добитници изразија благодарност за добиените награди, но и задоволство од услугите на Тиго Фајнанс, со посебен акцент на поволните услови, брзината на одобрување и подигнување на финансиски средства и достапноста на филијалите низ државата. Резултатите од наградната игра и добитниците на наградите се објавени на веб страната на Тиго Фајнанс.

За потсетување, во наградната игра „Земи кредит, зграпчи награда“ право на учество имаа сите клиенти на Тиго Фајнанс кои во период од 3 јуни до 31 јули 2021 година склучиле Договор за кредитен лимит или Анекс на постоечки Договор за кредитен лимит со Тиго Фајнанс и кои побарале и на кои им била одобрена исплата на одреден износ на кредит, без оглед дали станува збор за кредит со еднократна или повеќекратна отплата, во рамките на одобрениот кредитен лимит.

За компанијата

Тиго Фајнанс е компанија со високи професионални стандарди која нуди лесни и брзи решенија за микрокредитирање на физички лица. Основач е на Асоцијацијата на финансиски друштва и се залага за одговорно кредитирање, со цел долгорочна соработка, позитивна оценка од страна на потрошувачите и институциите за регулирање на пазарот, како и повисоко ниво на заштита и јасни правила на соработка со клиентите.

Компании

Оглас за вработување во ВИНЕР ЛАЈФ – Виена Иншуренс Груп Скопје

Објавено

на

ВИНЕР ЛАЈФ  како компанија го цени трудот на своите вработени, нивниот начин на размислување и работа. Успех на компанијата е резултат на многубројните идеи на успешниот тим на вработени. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Отворен Најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во 130 компании од Македонија и регионот

Објавено

на

Синоќа, точно на полноќ, започна Регионалниот саем за вработување. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во ЕВРОИНС OСИГУРУВАЊЕ АД Скопје

Објавено

на

ЕВРОИНС OСИГУРУВАЊЕ АД Скопје претставува друштво за осигурување со долги години успешно работење на македонскиот осигурителен пазар, врши повик за работа за следната работна позиција со утврден профил на кадар: (more…)

Продолжи со читањеПопуларно