Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Добитници од наградната игра “Големи награди, за Master уживање” на Шпаркасе Банка Македонија

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија ги објави среќните добитници на вредни награди од наградната игра “Големи награди,за Master уживање”.

1. Мобилен телефон APPLE IPHONE X

  • Миле Павлов , Скопје
  • Лазо Узунчев, Скопје
  • Верица Синадиновска, Гостивар

2. Зимување за двајца во Австрија

  • Славица Ническа , Струга

3. Автомобил OPEL CROSSLAND X

  • Викторија Пљакоска – Охрид

 

Домашни банки

„УНИБанка” одбележа 15 години во Гостивар

Објавено

на

„УНИБанка” го прослави својот 15-годишен јубилеј на својата експозитура во Гостивар со елегантен коктел во ресторанот „Мон Блан”. На настанот присуствуваа над 100 клиенти, партнери и пријатели на банката од градот и од регионот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Кредит со осигурени побарувања како обезбедување – нов продукт од ПроКредит Банка

Објавено

на

Малите и средни претпријатија во Северна Македонија се еден од клучите двигатели на економијата. Нивниот раст и развој директно придонесува за позитивни ефекти врз стапката на вработување, конкуретноста на пазарот и зголемување на извозот. Со цел остварување на своите визии и иновативни проекти, овие компании имаат потреба од кредитирање на краткорочните ликвидносни потреби, олеснет пристап до финансии и можност за брзо кредитирање. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка АД Скопје, Генерален покровител на концертот на Златко Ориѓански и Бени Шакири

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје е Генерален покровител на концертот на Златко Ориѓански и Бени Шакири, кој ќе се одржи на 20-ти април во Македонската Филхармонија. (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange