Connect with us

Наградни игри

Добитници на наградна игра „ЈАС ЦРТАМ – КОКО МЕ НАГРАДУВА“ на Кроациа Осигурување – Живот

Објавено

на

Крокодилчето Коко, заштитниот лик на детското штедно осигурување на Кроациа Осигурување – Живот организира едукативни и креативни работилници кои ќе им овозможат на децата преку дружење и забава да се стекнат со многу нови знаења.

Изразувајќи ги своите ликовни и творечки афинитети децата заедно со крокодилчето Коко изработија повеќе од 4.000 ликовни творби на тема: штедење и осигурување.

Најдобрите творби Коко ги избра со Ваша помош преку собирање на лајкови на фејсбук страницата на Croatia Осигурување / Живот, па така:

  • Прво место и добитник на Ваучер за патување е цртежот со број 3030 „Учиме да пливаме со Коко“ со освоени 175 лајкови;
  • Второ место и добитник на вредносен ваучер е цртежот со број 3031 „Крокодилот Коко“ со освоени 62 лајкови;
  • Трето место и добитник на вредносен ваучер е цртежот со врој 2726 „Коко во Дизниленд“ со освоени 33 лајкови.

Сите цртежи се објавени на фејсбук страницата на Croatia Осигурување / Живот на следниов линк.

Добитниците ќе бидат контактирани за подигнување на своите награди од понеделник (денес) 19.03.2018 година.

Наградни игри

Наградна игра на НЛБ Банка: mKLIK, ем нов телефон!

Објавено

на

НЛБ Банка во периодот од 01.03.2018 до 31.03.2018 година организира наградна игра за сите корисници на НЛБ мКлик мобилното банкарство за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Доделени наградите од наградната игра на Охридска банка Сосиете Женерал „За чист град пазари со нашата Мастеркард“

Објавено

на

По повод иницијативата за чист град и еко средина, Охридска банка Сосиете Женерал на 23 февруари 2018 година, во Дирекцијата на Банката ги додели наградите од наградната игра „За чист град пазари со нашата Мастеркард“ наменета за сите иматели на картички. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Шпаркасе Банка ја додели главната награда од наградната игра „Happy Monday“ за корисниците на Mastercard платежните картички

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија неодамна ја додели главната награда од наградната игра „Happy Monday“, која беше организирана во периодот од 6.11.2017 до 31.12.2017 година, за корисниците на платежните картички од брендот Mastercard.

(more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange