Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

Двоен кешбек, за првиот НЛБ haPPy роденден!

Објавено

на

Аплицирајте за НЛБ haPPy кредитната картичка и искористете ја роденденската понуда со двоен кешбек за секое купување до 31- ви декември!

Карактеристики на картичката се:

  • НЛБ haPPy e кобрендирана револвинг кредитна картичка од програмата на Mastercard издадена од страна НЛБ Банка во соработка со Неп лојалити
  • Бесконтактна картичка со меѓународна важност која секојдневно можете да ја користите во земјата и странство, за  сите Ваши купувања како и за подигање на готовина
  • Минимум месечна отплата во висина од 5% од вкупните доспеани обврски
  • Бескаматен грејс период до 45 дена
  • Можност за плаќање на обврските со траен налог, преку НЛБ Клик – електронското банкарство и НЛБ мКлик – мобилното банкарство
  • Можност за плаќање на рати без камата на продажни места со кои Банката има склучено договор
  • Без провизија за плаќање во продажна мрежа во земјата и во странство
  • Можност за промена на дневни лимити за трошење преку НЛБ мКлик мобилното банкарство .

Стапката на поврат на средства може да достигне до 10% во зависност од сумата на купување и нуди загарантиран поврат на средства – cashback во висина од 0,6% од прометот реализиран на продажните места надвор од партнерската мрежа ( во земјата и странство).

И најдоброто, картичката може да ја искористите кај повеќе од 150 партнери на НЛБ Банка.

Платежни картички

Промотивна кампања за VISA Business картичките за правни лица од НЛБ Банка

Објавено

на

НЛБ Банка во периодот од 15.04.2019 до 15.05.2019 година спроведува промотивна кампања за Visa Business картичките за правни лица. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

МастерКард се соочува со казна од 14 милијарди фунти!?

Објавено

на

Американската компанија за финансиски услуги, Мастеркард се соочува со еден од најголемите судски процеси во историјата, и доколку го изгуби случајот, тогаш на секој корисник во Велика Британија ќе должи по 300 фунти. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Пролетно уживање со Visa Star и Visa Vero кредитните картички на Стопанска банка АД – Скопје!

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје им нуди ново пролетно уживање на своите клиенти! (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange