Connect with us

Домашни банки

Дали знаете дека можете да подигнете средства од банкомат бесконтактно?

Објавено

на

Подигнувањето на средства станува полесно и побрзо со новата можност за бесконтактни транскации на банкоматите на НЛБ Банка.

Благодарение на бесконтактната функционалност на НЛБ банкоматите, можете да подигнете средства само со доближување на Вашата бесконтактна картичка или Вашиот NLB Pay мобилен паричник.

Погледнете го туторијалот за бесконтактно подигнување на Вашите средства.

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно