Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Интервјуа

Гувернерката Ангеловска-Бежоска: Треба да инвестираме во здравство и образование!

Објавено

на

За силна економија потребен е квалитетен човечки потенцијал, вели гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска Бежоска.

Според неа, неопходно е вложување во образованието и во здравството, оти здраво население значи поголема продуктивност, а со тоа и побогато општество.

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии.

Интервјуа

Тања Димоски: Навиките за штедење се стекнуваат од најмали нозе, а со Детско – Винко можете да обезбедите сигурна иднина за Вашето дете

Објавено

на

Осигурителната компанија Winner Life која е дел од групацијата Vienna Insurance Group на македонскиот пазар нуди широк избор на осигурителни производи што овозможуваат секој клиент да добие животно осигурување што најмногу одговара на неговите потреби. (more…)

Продолжи со читање

Интервјуа

Ана Настевска: Размислувањето однапред и на долг рок, за нашата иднина, СЕКОГАШ е исплатлива опција

Објавено

на

Осигурителната компанија Winner Life која е дел од групацијата Vienna Insurance Group на македонскиот пазар нуди широк избор на осигурителни производи што овозможуваат секој клиент да добие животно осигурување што најмногу одговара на неговите потреби. (more…)

Продолжи со читање

Интервјуа

Ангеловска: Дарежливост за инвестиции и добри проекти, скржавост за непродуктивни трошења

Објавено

на

Можноста да се прават промени. Тоа е клучниот мотив поради кој Нина Ангеловска ја прифатила понудата да биде министерка за финансии. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange