Connect with us

Домашни банки

Горан Петревски е нов член на Надзорниот одбор на Шпаркасе Банка АД Скопје

Објавено

на

Шпаркасе Банка АД Скопје преку соопштение ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на Банката.

„По добивање на согласност од Гувернерот на Народната банка на Република Северна Македонија,  г-дин Горан Петревски е именуван за нов независен член на Надзорниот одбор на Шпаркасе Банка АД Скопје со мандат до 16.11.2024 година.

Новоименуваниот член ќе го замени независниот член на Надзорниот одбор, г-ѓа Сузана Ставриќ, која поднесе оставка од функцијата.” – се вели во соопштението на Шпаркасе Банка.

Надзорниот одбор на Шпаркасе Банка АД Скопје во моментов го сочинуваат:

  • Д-р Георг Бухер – Претседател на Надзорен одбор
  • Валбурга Зајдл – Заменик претседател на Надзорен одбор
  • Славиша Којиќ – Член на Надзорен одбор
  • Ханс Лудвиг Диксер – Член на Надзорен одбор
  • Кристијан Поленак – Независен член на Надзорен одбор
  • Горан Петревски – Независен член на Надзорен одбор

Фото: ekonomijaibiznis.mk

Домашни банки

Караванот на Халкбанк „Приказни од моето маало“ го посети Штип

Објавено

на

Караванот „Приказни од моето маало“ вчера ги посети учениците во ОУ „Ванчо Прке“ во Штип. Низ едукативно-креативни работилници ги слушнавме приказните од градот под Исарот, се дружевме со креативните деца и ја разгоривме нивната креативност и фантазија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка со нов Унит Линк производ

Објавено

на

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, го збогати своето портфолио на продукти и понуди нов, атрактивен Унит Линк производ, кој покрај балансирана распределба и инвестирање на средства во удели на инвестициски фондови, нуди и животно осигурување со штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Почна пријавувањето за настанот на тркала „Вози право, вози здраво“

Објавено

на

Најмасовниот и најзабавниот настан „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД-Скопје повторно се враќа на скопските улиците. На 5 јуни (недела) градот по шести пат ќе биде преплавен со велосипеди, тротинети, ролери, скејтборди и бебешки колички кои ќе возат по улиците ослободени од автомобили, а луѓе од сите возрасти ќе се забавуваат и ќе дадат свој придонес за почиста животна средина. (more…)

Продолжи со читање


Популарно