Connect with us

Домашни банки

Голема наградна игра на Стопанска банка а.д. Битола и Mastercard

Објавено

на

Од 15.08.2018 година започна големата наградна игра ,,STBBT MASTER MANIA” на Стопанска банка а.д. Битола и Mastercard. Главните награди се патување за двајца на Малдивите, MacBook и iPhone 8plus.

Истата ќе трае до 31.12.2018 година, а право на учество имаат сите веќепостоечки корисници на Mastercard Credit и Mastercard Debit картичките како и клиентите кои ќе извадат картичка за времетраење на наградната игра.

За да се стекнат со право за учество во наградната игра, сите постоечки и нови корисници на картичките од брендот Mastercard (Mastercard Standard и Mastercard Debit) во периодот од 15.8.2018 (00:00 часот) до 31.12.2018 (24:00 часот) треба да реализираат најмалку 5 трансакции со минимална сума по трансакција од 1.000,00 денари. После реализираните 5 трансакции во системот на Банката ќе се геерира првиот соодветен код (единствен број) со кој се стекнуваат со право на учество во наградната игра. Со секоја следна  поединечна направена трансакција од над 1.000,00 денари,на корисниците во системот ќе им се генерираат дополнителни кодови со што нивната можност за добивка во наградната игра ќе се зголемува

Извлекувањето на наградите ќе биде на 04.01.2019 година, а официјалниот правилник на наградната игра одобрен од Министерството за финансии можете да го погледнете на следниот линк.

За повеќе информации видете тука.

Домашни банки

Антонио Аргир ја направи првата трансакција преку NLB Pay апликацијата со која донираше средства за Специјална Олимпијада Македонија

Објавено

на

НЛБ Банка ја промовираше новата бесплатна услуга, NLB Pay мобилен паричник – која овозможува бесконтактно плаќање на продажните места само со доближување на мобилен телефон до ПОС терминал. NLB Pay е уште една современа дигитална услуга на Банката, која е лесна за користење, безбедна и овозможува брзи и едноставни плаќања. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Банкосигурување настан: Сигурно е да си осигуран!

Објавено

на

Во свет полн со предизвици и непредвидливи моменти, Сигурно е да си осигуран! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Унапредување на енергетската ефикасност во домаќинствата со Шпаркасе Банка

Објавено

на

Шпаркасе Банка Ве поканува да бидете дел од настанот „Унапредување на енергетската ефикасност во домаќинствата“ кој ќе се одржи на 24 септември во Хотел Вила Парк во Струмица, со почеток во 17:00 часот.

На настанот ќе имате можност да се информирате за GEFF програмата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) која ги поддржува проектите за унапредување на енергетската ефикасност во домаќинствата. Тимот на Шпаркасе Банка ќе Ве запознае подобро со условите на ЕКО кредитите, начинот на аплицирање и можноста за грант до 20% од износот на инвестицијата.

Дојдете и подобро запознајте се со GEFF програмата и ЕКО кредитите, а по завршување на настанот ќе продолжиме со заедничка дружба и размена на искуства.

Се гледаме на настанот.

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250
[ccpw id="39761"]

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange