Connect with us

Домашни банки

Второ место за Комерцијална банка на машкиот хуманитарен велеслалом во Маврово

Објавено

на

Кире Солески од Комерцијална банка АД Скопје го освои второто место на хуманитарниот аматерски велеслалом во конкуренција на 84 натпреварувачи од компании од земјава. Манифестацијата по 18-ти пат се одржа во организација на ски-центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово од 21 до 23 февруари.

Оваа година, собраните финансиски средства беа наменети за организацијата „PAWSITIVE IMPACT”, проект за помош на бездомни животни имплементиран од Фондацијата Импакт, непрофитната организација АМОС Шелтер и Општината Маврово и РостушаНа хуманитарниот велеслалом годинава беа собрани 852.000 денари од котизации, а земаа учество рекорден број скијачи – 71 екипа со 213 натпреварувачи во категориите: девојки, мажи до 40 години, мажи над 40 години и сноуборд.

Комерцијална банка АД Скопје ја претставуваа 4 екипи со 12 скијачи. Во финалната трка во категоријата мажи над 40 години од Банката се квалификуваа двајца вработени, при што Солески заврши на пиедесталот со освоено 2 место, а Роберт Урошевиќ беше 10-ти. Ова е одличен успех на Солески бидејќи извози втор во конкуренција и на поранешни професионални скијачи. А, Банката уште еднаш потврди дека е секогаш подготвена за поддршка на организации и на поединци на кои таа им е потребна.

Домашни банки

Силк Роуд Банка го промени работното време на експозитурата во Куманово

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите клиенти на банката физички и правни лица од Куманово дека поради новонастанатата ситуација во Куманово и одлуката на Владата за забрана на движењето на населението (полициски час), почнувајќи од 06.04.2020 година (понеделник), експозитурата ќе работи со скратено работно време и тоа од 08:30 до 14:00 часот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка го промени работното време на експозитурите

Објавено

на

Во согласност со моменталната ситуација на ширење на Корона вирусот, а со цел заштита на клиентите и вработените, НЛБ Банка изврши промена на работното време на своите експозитури почнувајќи од понеделник 06.04.2020 година. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Известување од ТТК Банка за промена на договорните услови за кредитните производи на правни лица

Објавено

на

Врз основа на Одлуката за изменување и дополнување на Одлуката за методологијата за управување со кредитниот ризик на НБРСМ („Службен весник на Република Северна Македонија бр.76/20 од 24.3.2020 година) и Уредбата со законска сила за начинот на промената на договорните услови на кредитните изложености кај банките и штедилниците (Службен весник на Република Северна Македонија бр.80 од 27.3.2020 година), а со цел ублажување на последиците од пандемијата на COVID-19, ТТК Банка АД Скопје на ден 3.4.2020 година објави: (more…)

Продолжи со читање

Популарно