Connect with us

Криптовалути

Вредноста на биткоинот руши рекорди – достигна до 25.005 долари!

Објавено

на

Вредноста на биткоинот се зголеми за шест проценти и го достигна рекордниот максимум од 25.005 долари.

Вредноста на најпознатата криптовалута за време на пандемијата со ковид-19 изненадувачки драстично се зголеми.

Од март кога еден биткоин вредеше 5.000 долари до денес вредноста на биткоинот се зголеми за 400 проценти.

Криптовалути

Милијардерите ПРОТИВ биткоинот – по Бил Гејтс и Чарли Мунгер ја нападна напознатата криптовалута: “Не знам што е полудо, биткоин или Тесла”

Објавено

на

Легендарниот инвеститор Чарли Мунгер, долгогодишен деловен партнер и соработник на Ворен Бафет, деновиве гласно размислуваше за акциите на „Tesla” и за најпознатата криптовалута биткоинот. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

PayPal купува компанија за складирање и чување на криптовалути

Објавено

на

„PayPal” ја купува израелската компанија „Curv” за околу 500 милиони долари, пренесуваат американските медиуми. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Пристигнува биткоин од милион долари – “Тие мислат дека е предоцна за купување, но не ги разбираат последните бројки”

Објавено

на

Ако купувањата на „Tesla” и „MicroStrategy” би можеле да го катапултираат биткоинот, што би се случило доколку поголемите играчи започнат да влегуваат на пазарот? (more…)

Продолжи со читањеПопуларно