Connect with us

Домашни банки

Вработените во Шпаркасе Банка се суперхероите на децата од СОС Детско Село

Објавено

на

Вработените во Шпаркасе Банка Македонија уште еднаш ја покажаа својата хуманост и општествена одговорност.

Долгогодишната помош за дечињата од СОС Детско Село традиционално продолжи и оваа година.

Вработените во Шпаркасе Банка Македонија беа вистински суперхерои што во себе ја носат најголемата супер моќ – грижата за децата и младите!

Со својата супер моќ, Шпаркастичните пријатели им помагаат на вработените во СОС Детско Село заедно да ја остварат најголемата заложба “Ниту едно дете не треба да расте само”.

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола започна со предвремена исплата на пензиите за октомври

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола ги известува своите клиенти пензионери кои својата пензија ја примаат преку Стопанска банка а.д. Битола и се корисници на картички, дека можат да располагаат со октомвриските пензии преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа од денес (26.10.2021 година). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе Банка од денес врши предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

Шпаркасе Банка АД Скопје ги известува своите клиенти – пензионери дека пензиите за месец октомври ќе се исплатат предвреме почнувајќи од денес (26 октомври 2021 година) во четири групи. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ТТК Банка АД Скопје: Од денес (26-ти октомври 2021 година) започна предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека почнувајќи од денес (26-ти октомври 2021 година), ќе врши исплата на пензијата за месец октомври на пензионерите кои ја примаат својата пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на нивната денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно