Connect with us

Домашни банки

„Во тимот е силата” – Шпаркасе им се заблагодари на своите СУПЕРХЕРОИ

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија им се заблагодари на своите СУПЕРХЕРОИ – вработените кои секојдневно посветено се справуваат со сите предизвици и максимално се трудат да ги услужат клиентите кои веруваат во Банката!

Под мотото „Во тимот е силата”, Шпаркасе Банка упати ГОЛЕМО БЛАГОДАРАМ на своите колеги за ангажманот, пожртвуваноста и посветеноста во овие вонредни услови за работа, а притоа подготви и мало изненадување за вистинските СУПЕРХЕРОИ.

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола започна со предвремена исплата на пензиите за октомври

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола ги известува своите клиенти пензионери кои својата пензија ја примаат преку Стопанска банка а.д. Битола и се корисници на картички, дека можат да располагаат со октомвриските пензии преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа од денес (26.10.2021 година). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе Банка од денес врши предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

Шпаркасе Банка АД Скопје ги известува своите клиенти – пензионери дека пензиите за месец октомври ќе се исплатат предвреме почнувајќи од денес (26 октомври 2021 година) во четири групи. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ТТК Банка АД Скопје: Од денес (26-ти октомври 2021 година) започна предвремена исплата на октомвриските пензии

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека почнувајќи од денес (26-ти октомври 2021 година), ќе врши исплата на пензијата за месец октомври на пензионерите кои ја примаат својата пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на нивната денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно