Connect with us

Домашни банки

„Во тимот е силата” – Охридска банка продолжува со изненадувањата за своите вработени

Објавено

на

Охридска Банка продолжува со изненадувањата за своите СУПЕРХЕРОИ – вработените коишто со својот хероизам во овие кризни денови овозможуваат непречени банкарски услуги, сигурност и доверба и максимално се трудат да ги услужат клиентите!

Под мотото „Во тимот е силата”, Охридска Банка упати ГОЛЕМО БЛАГОДАРАМ на своите колеги за ангажманот и секојдневната максимална посветеност во вонредни услови за работа, а притоа подготви и мало изненадување за нив.

Домашни банки

Зошто инвестирањето во недвижнини е најдобра инвестиција?

Објавено

на

Една од најпродуктивните форми на долгорочна инвестиција е вложувањето во недвижнини. Поседувањето земјиште и недвижен имот отсекогаш се сметало за богатство бидејќи покрај повеќекратните финансиски добивки, вложувањето во куќи, станови и деловен простор е сигурен и безбеден начин за зачувување на вредноста на парите. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка ја поддржува македонската музика

Објавено

на

Oд 31јули до 2 август Охрид ќе биде центарот на македонската музика, каде што овие три дена ќе се одржи фестивалот „Аларм“ со настап на десетици музички имиња од земјава. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје со поддршка за македонските спортисти на ЛОИ!

Објавено

на

Македонскиот олимпиец Дејан Георгиевски стигна до финалето на Летните олимписки игри во Таеквондо категорија мажи до 80кг! (more…)

Продолжи со читање


Популарно