Connect with us

Останато

Во секое време од декстоп проверете колку е загадено со МојВоздух

Објавено

на

Апликацијата „МојВоздух“ за приказ на податоците од мерните станици за загадувањето на воздухот сега има и екстензија со интернет прелистувачот Chrome, па така сите корисници преку своите декстоп уреди во секое време ќе може да проверат каква е состојбата со амбиеталниот воздух.

Десктоп екстензијата за Chrome може да ја преземете од следниот линк, и преку неа ќе може да ги прегледате сите мерни станиици од кои МојВоздух или AirCare црпи податоци за моменталната состојба со загадувањето. 

Станува збор за поедноставена верзија на AirCare во однос на целосната мобилна апликација, но е многу корисна бидејќи може да ја активирате од десктоп уред. 

Останато

ММФ: Украина може да ја избегне хиперинфлацијата, најважен е тајмингот на помошта

Објавено

на

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристалина Георгиева, денеска изјави дека „станува пооптимистична” дека договорот меѓу седумте најголеми светски економии од Г7 за обезбедување нови буџетски средства за Украина ќе и помогне на земјата да избегне хиперинфлација. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Преку мерката „Мој ДДВ” за првото тримесечје кај граѓаните вратени 491,5 милиони денари

Објавено

на

Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека преку мерката „Мој ДДВ” за првото тримесечје од годинава на граѓаните им вратени вкупно 491,5 милиони денари. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Инфлацијата во ЕУ во април изнесувала 8,1%, во еврозоната 7,4 проценти

Објавено

на

Потрошувачките цени во Европската унија во април се зголемиле за 8,1% на годишно ниво од 7,8 проценти во март, покажуваат денешните конечни податоци на Евростат. (more…)

Продолжи со читање


Популарно