Connect with us

Останато

Во организација на АMM во МНТ се оддржа ексклузивниот тренинг со Сем Вакнин

Објавено

на

На 24-ти ноември 2018 година во просториите на Македонскиот народен театар во Скопје (МНТ), се оддржа ексклузивниот тренинг со проф. д-р. Сем Вакнин. Истиот беше во организација на Асоцијација на менаџери на Македонија кои редовно подготвуваат настани за професионален развој.

Интересот за самиот тренинг беше многу голем затоа што тоа беше првиот од таков вид во целиот свет. Присутните ја имаа можноста да учат за бихејвиористичките техники на продажбата од човекот кој е најквалификуван за тоа. По самиот настан тие ќе можат да постигнат „Експлодирање на продажбата“ доколку се придржуваат на советите.

Вратите да се надминат себеси се отворени на сите кои беа дел од тренингот. Воедно, секој кој сака да го негува својот кариерен пат може да се вклучи на Асоцијацијата на менаџери на Македонија со тоа што ќе ги контактира на info@amm.com.mk.

Останато

Grouper.mk прогласен за Најдобар Сајт за 2018 година во Македонија

Објавено

на

На доделувањето на наградите на манифестацијата „Сајт на годината“, која се одржа изминатава недела традиционално деветта година по ред, Grouper.mk беше избран за Најдобар Сајт за 2018 година во Република Македонија од страна на гласачите и комисијата. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

4 најважни блокчејн трендови за 2019 година

Објавено

на

Додека 2019 година е веднаш зад аголот, дојде време да се размислува за настаните од 2018 година, но уште поважно, да се разгледа она што следната година може да го донесе. Блокчејн технологијата ќе донесе уште многу изненадувања.  (more…)

Продолжи со читање

Останато

Национална конференција: Граѓаните воопшто не се запознаени со мерките за вработување

Објавено

на

Во 2018 и 2019 година во однос на 2017 година е намален износот на средства што се издвојуваат за спроведување на активните програми и мерки за вработување, односно за 44% или 437 милиони денари, рече програмскиот координатор Дарко Антиќ од Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на жените ЕСЕ на денешната национална конференција „Дали и колку граѓаните чувствуваат бенефит од спроведувањето на активните мерки, програми и услуги за вработување“. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange