Connect with us

Домашни банки

Во блок-трансакции продадени 3.000 акции од Комерцијална банка

Објавено

на

Во три блок трансакции вредни по 5,1 милион денари денеска на Македонската берза се продадоа 3.000 акции од Комерцијална банка. Акциите се продадоа по цена од 5.180 денари за акција.

Последни позначајни активности на Банката се:

  • НБРМ издаде согласност на Фатмир Етеми за член на Надзорниот одбор на Комерцијална Банка;
  • Беа продадени во блик трансакција  2.641 акции во вредност од 13,6 милиони денари;
  • Продаден блок од 10.000 акции за 51,5 милиони денари.

Во последниот период акциите на Банката се едни од најактивните акции на берзата, особено со купувањето на голем број акции од страна на Адора Инжинеринг во мај, јуни и јули месец оваа година. Ванчи Чифлиганец, сопственикот на Адора Инжинеринг е дел од Надзорниот одбор на Комерцијална Банка.

 

Домашни банки

ОФИЦИЈАЛНО: “УНИБанка” издаде перпетуална обврзница по пат на приватна понуда

Објавено

на

На 11.01.2019 година, УНИБанка преку Македонска берза објави дека банката донесе одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје ги извлече добитниците од наградната игра ,,Халквантура”

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје на ден 16.01.2019 година во просториите на Деловниот Центар на Халкбанк АД Скопје во Скопје ги извлече добитниците на награди од наградната игра ,,Халквантура’’. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нови престижни награди за Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Остварените резултатите, постигнатиот успех, континуираниот развој на нови технологии и производи се само дел од критериумите врз база на кои светски реномираните магазини ги доделуваат глобалните и регионалните награди за најдобрите во банкарскиот свет. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange