Connect with us

Домашни банки

„Вози од срце“ проектот на Стопанска банка АД – Скопје ја оствари целта – Извозени 1 МИЛИОН километри на велосипед!

Објавено

на

Хуманитарна акција „Вози од срце“ е проект на Стопанска банка АД – Скопје со цел одбележување на 75-годишнината од постоењето со својата заедница.

Проектот имаше цел да ги мотивира граѓаните во заедничка иницијатива за поттикнување на велосипедизмот и дополнително со тоа, поддршка на тие на кои им е најпотребна. Велиме “имаше” бидејќи целта е ОСТВАРЕНА!

Извозени се 1.000.000 километри #НаТочак!
Да, добро прочитавте, 1 МИЛИОН извозени километри!
Со тоа и официјално е остварена целта на проектот #ВозиОдСрце.

Банката од срце им благодари на сите кои директно или индиректно се вклучија, кои возеа велосипед, споделуваа и ја поздравуваа иницијативата на банката со цел заедно со Стопанска банка АД – Скопје извозените километри да ги преточат во донација со која деновиве комплетно ќе се заокружи целиот проект.

По остварување на оваа голема цел од Стопанска банка АД – Скопје порачуваат:

“Продолжуваме заедно да го менуваме светот на подобро!”

Домашни банки

Измени во Управниот одбор на ПроКредит Банка

Објавено

на

ПроКредит Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Управниот одбор на Банката. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка десетта година по ред ја продолжи соработката со Црвениот крст на Република С. Македонија

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје и оваа година ја продолжи плодната соработка со Црвениот крст на Република Северна Македонија со цел заедничка имплементација на општествено корисни социјални програми за подобрување на квалитетот на животот на населението во заедниците. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Халкбанк Смарткеш – подигнување пари од АТМ без картичка

Објавено

на

Луѓето често може да се најдат во непријатна ситуација кога го забораваат својот паричник дома, кога картичката им е истечена, изгубена или украдена, а имаат потреба од готовина од истите. (more…)

Продолжи со читање

Популарно