Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Осигурување

Винко и Винер Лајф на сите деца им посакуваат среќна и успешна учебна година

Објавено

на

Винко и Винер Лајф на сите деца им посакуваат среќен почеток на новата учебна година исполнет со голем успех и многу нови знаења!

Бувчето Винко е маскотата на Винер Лајф за детско штедење и осигурување. Винко ги советува родителите како да заштедат и да ги обезбедат своите најмили, но истовремено низ игра и забава ги учи децата зошто е значајно штедењето и како да создаваат навики за штедење уште од најмала возраст.

Финансиското познавање и навиките за штедење се стекнуваат од најмали нозе, па токму поради тоа никогаш не е доцна да почнете да штедите за вашите најмили!

За секое дете кое е корисник на производот Винко, по завршувањето на основното образование му следува парична награда.

Во наредниот период, исто како и досега, Винер Лајф предвидува неколку активности за дружење со Винко.

Повеќе информации за животното осигурување Детско – Винко на Винер Лајф на следниов линк.

Осигурување

Доброволниот трет пензиски фонд носи предности и за вработените и за компаниите

Објавено

на

Вработените може да бидат наградени преку уплата во доброволниот, трет пензиски фонд, а истото носи поволности и за компаниите. Оваа и другите предности и за вработените и за компаниите од уплата во третиот, доброволен пензиски фонд, беа презентирани на денешната работилница „Како до посреќни вработени во ИКТ компаниите“, организирана од Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) во соработка со КБ Прво пензиско друштво АД Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

КРОАЦИА ДОМИНИРА: 70% од полисите се издадени од Кроациа Осигурување – Живот

Објавено

на

Во период од 6 (шест) месеци во Македонија склучени се вкупно 13.500 полиси за животно осигурување. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Илон Маск се насочува кон осигурителниот бизнис

Објавено

на

Производителот на електрични автомобили Tesla објави дека ќе започне со осигурителни услуги. Првично, оваа услуга ќе биде достапна само во најголемата компанија за електрични автомобили во Калифорнија, но се очекува да влезе и во други американски држави. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange