Connect with us

Останато

(ВИДЕО) Со камион се обиделе да украдат банкомат, но полицијата им го расипала планот

Објавено

на

Жителите на италијанското место Асиаго од прозорец снимиле крадци кои извлекле баномат од ѕид, но плановите им ги расипала полицијата.

На 24 април се појави видео на „ViralHog“, на кое се гледаат крадци кои успеале да го натоварат банкоматот во камион, а потоа да избегаат откако нивниот план не успеал. Сторителите го украле камионот од градот и го однеле до најблискиот банкомат.

Жителите кои го снимиле видеото повикале полиција и таа стигнала токму кога крадците го натоварале банкоматот во камионот. Кога стигнала полицијата, групата побегнала со автомобил кој бил паркиран во близина, но според извештајот брзо ги фатиле.

Останато

Донесен ребалансот на Буџетот, повеќе финансии за поддршка на стопанството и граѓаните

Објавено

на

Собранието во текот на вчерашниот ден со 56 гласови „за” и 37 „против”, го донесе ребаланост на Буџетот за 2021 година. За ребалансот се гласаше на петтиот ден од расправата во законодавниот дом. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Трговскиот дефицит на САД се зголеми на 91 милијарда долари

Објавено

на

Американскиот извоз на стоки се зголеми за 0,3 проценти во јуни на 145,6 милијарди долари, додека увозот значително се зголеми, за 4,7 проценти, на 236,7 милијарди долари.

(more…)

Продолжи со читање

Останато

Скопје – Економски форум за регионална соработка

Објавено

на

На иницијатива на македонскиот премиер Зоран Заев, на српскиот претседател Александар Вучиќ и на албанскиот премиер Еди Рама, а со поддршка на Стопанските Комори на трите земји, денеска во Скопје ќе се одржи Економски форум за регионална соработка. (more…)

Продолжи со читање


Популарно