Connect with us

Депозити

(ВИДЕО) НЕДЕЛА НА ШТЕДЕЊЕ: Реклама за депозит со Џорџ Клуни која направи револуција!

Објавено

на

Норвешката “DNB Bankas” во 2013 година започна рекламна кампања со светската филмска ѕвезда Џорџ Клуни: “Некои луѓе се среќни во животот, за останатите паметно е да штедиме!”.

“За да започнете да штедите е исто како да започнете да вежбате – многу од нас се обидуваат да најдат добар изговор на самиот почеток. Ние веруваме дека со закрепнување на економијата, намалување на стапката на невработеност и реално зголемување на платите доаѓа вистинското време да се започне заштеда – и уште поважно, да се штеди на редовна основа” – изјави директорот на дирекцијата за продажба во “DNB Bankas”.

Во Норвешка телевизиската реклама со Џорџ Клуни набрзо стана YouTube-хит со 1 милион прегледи за само неколку недели. Денес, повеќе од 4,5 милиони ја имаат погледнато рекламата на YouTube. Во истата година кога е објавена рекламата депозитното портфолио на “DNB Bankas” пораснало за 14,3 проценти.

Депозити

Промо депозит од Халкбанк по повод месецот на штедење

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје традиционално го одбележува меѓународниот месец на штедење – Октомври со ПРОМО ДЕПОЗИТ. (more…)

Продолжи со читање

Депозити

Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица – ПРОМО ФИКС во денари и во евра

Објавено

на

ТТК Банка АД Скопје ја продолжи промотивната понуда ПРОМО ФИКС за штедење во денари и во евра за физички лица до 30 ноември 2020 година. (more…)

Продолжи со читање

Депозити

Од Фондот за осигурување на депозити со соопштение до депонентите во Еуростандард банка

Објавено

на

Фондот за осигурување на депозити ги информира физичките лица-депоненти во „Еуростандард банка“ АД Скопје во стечај дека обесштетувањето на осигурениот износ на нивниот депозит до законски утврдениот максимален износ од 30.000 евра ќе се исплаќа еднократно и ќе биде достапен за исплата од денот на почеток на исплатата на обесштетувањето. (more…)

Продолжи со читање

Популарно