Connect with us

Останато

Брендот Plantwear отсега и во Македонија: Модни додатоци со нагласено чувство на дизајн

Објавено

на

Тимот на млади ентузијасти, идејата за дрвени модни додатоци, за прв пат ја реализира во 2013 година. Нагласеното чувство за дизајн и мода, како и нивното претходно искуство во обработката на дрвени материјали, им дава почетна предност во достигнувањето на голем број задоволни сопственици на дрвените аксесоари.

Сите модни додатоци во линијата на Plantwear се изработуваат рачно, во најголема мера од природни суровини. Овој факт ги прави производите на Plantwear исклучително оригинални и единствени, а вложениот труд и посветеното внимание гарантираат за нивната практичност и долговечност.

Посакај и ти #убавинешта!

Plantwear – приказна од природата

За луѓето во Plantwear, природата не само што ги дава најдобрите материјали, туку ги создава и најубавите дизајни, секој различен од претходниот. Таа е бескраен извор на инспирација, проткаена во сите производи на Plantwear. Затоа Plantwear се посветени на одржливо производство, со високо развиена еколошка свест и интенција во природата да се вратат повеќе дрвја отколку што се користат во процесот на производство.

Plantwear во Македонија

Ексклузивен застапник на полскиот бренд во Македонија e OnTime студио, како надополнување на постоечката понуда на ѕидни часовници, а со цел истакнување на индивидуалиот стил и оригиналност на купувачите. Во таа насока е и новиот продажен простор кој се подготвува во City Mall.

Останато

Grouper.mk прогласен за Најдобар Сајт за 2018 година во Македонија

Објавено

на

На доделувањето на наградите на манифестацијата „Сајт на годината“, која се одржа изминатава недела традиционално деветта година по ред, Grouper.mk беше избран за Најдобар Сајт за 2018 година во Република Македонија од страна на гласачите и комисијата. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

4 најважни блокчејн трендови за 2019 година

Објавено

на

Додека 2019 година е веднаш зад аголот, дојде време да се размислува за настаните од 2018 година, но уште поважно, да се разгледа она што следната година може да го донесе. Блокчејн технологијата ќе донесе уште многу изненадувања.  (more…)

Продолжи со читање

Останато

Национална конференција: Граѓаните воопшто не се запознаени со мерките за вработување

Објавено

на

Во 2018 и 2019 година во однос на 2017 година е намален износот на средства што се издвојуваат за спроведување на активните програми и мерки за вработување, односно за 44% или 437 милиони денари, рече програмскиот координатор Дарко Антиќ од Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на жените ЕСЕ на денешната национална конференција „Дали и колку граѓаните чувствуваат бенефит од спроведувањето на активните мерки, програми и услуги за вработување“. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange