Connect with us

Домашни банки

Борут Вујчич даде оставка од функциите Заменик Претседател на Надзорниот одбор и Претседател на Одборот за ревизија на НЛБ Банка АД Скопје

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување на Банката.

„Ве известуваме дека на ден 07.12.2021 година, г-дин Борут Вујчич, Заменик Претседател на Надзорниот одбор и Претседател на Одборот за ревизија на НЛБ Банка АД Скопје, даде оставка од функциите”, се вели во соопштението на НЛБ Банка АД Скопје.

Сегашниот состав на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје го сочинуваат:

  • Блаж Бродњак – Претседател на Надзорен одбор
  • Кристина Ковачич Бјелајац – Член на Надзорен одбор
  • Зоран Јовановски – Независен член на Надзорен одбор
  • Матеја Тревен – Независен член на Надзорен одбор
  • Андреја Стражишар – Член на Надзорен одбор

Домашни банки

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

Објавено

на

НЛБ Банка Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) воведува наменски кредити за енергетска ефикасност, односно Зелена кредитна линија составена од два продукта во вкупна вредност од два (2) милиони евра од Програмата за финансирање на зелена економија (GEFF), и тоа: Зелен потрошувачки кредит на износ до 25.000 евра и Зелен хипотекарен кредит на износ до 50.000 евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Брзо и сигурно плаќање со HalkPay, Вашиот мобилен паричник

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје со задоволство ги информира своите почитувани клиенти дека отсега HalkPay е достапен и со Visa картичките на Халкбанк. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Известување за неработен ден – 24.05.2022 (вторник)

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод престојниот државен празник „Св. Кирил и Методиј“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 24.05.2022 (вторник). (more…)

Продолжи со читање


Популарно