Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Електронско банкарство

Бонус програмата на Халкбанк со поддршка за развојот на е-трговијата во Македонија!

Објавено

на

Бонус програмата на Халкбанк овозможува корисниците на кредитни картички од брендот Mastercard и Visa, издадени на физички лица да собираат бонус поени при трансакции на веб продавници кои користат виртуелен терминал од банката.

Притоа, поените кои ќе ги соберете имате можност да ги користите при плаќања во мрежата на POS терминали од Халкбанк.

Пресметката на бонус поените е едноставна, бидејќи 1 бонус поен е еднаков на 1 денар.

АКТИВНИ БОНУС КАМПАЊИ: СОБИРАЈТЕ БОНУС ПОЕНИ ПРИ КУПУВАЊЕ НА ВЕБ ПРОДАВНИЦИ!

Листа со активни веб продавници (.pdf документ)

Собирајте 5% бонус поени со секоја трансакција направена со кредитна картичка на Веб Продавниците кои користат виртуелен терминал од Халкбанк АД Скопје.

Кампањата стартува на 03.12.2018 (понеделник) во 09:00 часот и ќе биде активна до 10.12.2018 година.

Искористените поени се ставаат на располагање на кредитната картичка на клиентот во Халкбанк за сите трансакции направени на POS терминалите и e-commerce мрежата на Халкбанк АД Скопје.

Електронско банкарство

Зошто е добро да користите електронско и мобилно банкарство на Халкбанк?

Објавено

на

Единствена е услугата на Халкбанк АД Скопје во Македонија, наречена “Smart кеш” преку која клиентите дури и во оние ситуации кога не ја носат картичката со себе, имаат можност да подигнат готовина од банкоматите на оваа банка. (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

Интернет банка и мБанка на Комерцијална банка целосно во функција

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека сервисите Интернет банка и мБанка на Банката се целосно функционални. Од понеделник (29.07.2019г.), шалтерите во експозитурите и филијалите на Банката ќе работат со редовно работно време и ќе ги извршуваат сите активности.

(more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

„Бизнис раст со е-трговија“ – тема на Втората годишна конференција за е-трговија

Објавено

на

На 25 октомври 2019 год, во Скопје ќе се одржи Втората годишна конференција за е-трговија под наслов „БИЗНИС РАСТ СО Е-ТРГОВИЈА“ во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, а веќе од оваа недела се пуштени во продажба 50 карти по специјална „Super Early Bird“ цена од 59 евра, кои ќе се продаваат до 30.07. или до потрошување на залихите. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange