Connect with us

Домашни банки

Благодарници од МБА за тројца вработени во Комерцијална банка

Објавено

на

Тројца вработени од Комерцијална банка добија благодарници од Македонската банкарска асоцијација за нивниот особен придонес во работата на Aсоцијацијата во 2021 година.

Признанието им беше врачено на Бојана Цветковска Панчевска, заменик-претседавач на Комисијата за спречување перење пари и усогласеност со прописи при МБА, Љупчо Фармакоски, претседавач на Комисијата за човечки ресурси, и на Спасијка Ефтимоска за нејзиниот придонес во работењето на МБА во областа на маркетингот и односите со јавност.

Благодарниците им ги врачи претседателката на МБА, д-р Маја Стевкова Штериева, порачувајќи дека Македонската банкарска асоцијација го цени сечиј придонес со цел уште поуспешно и поефикасно функционирање на Aсоцијацијата и на целокупниот банкарски сектор во земјава.

Домашни банки

Караванот на Халкбанк „Приказни од моето маало“ го посети Штип

Објавено

на

Караванот „Приказни од моето маало“ вчера ги посети учениците во ОУ „Ванчо Прке“ во Штип. Низ едукативно-креативни работилници ги слушнавме приказните од градот под Исарот, се дружевме со креативните деца и ја разгоривме нивната креативност и фантазија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка со нов Унит Линк производ

Објавено

на

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, го збогати своето портфолио на продукти и понуди нов, атрактивен Унит Линк производ, кој покрај балансирана распределба и инвестирање на средства во удели на инвестициски фондови, нуди и животно осигурување со штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Почна пријавувањето за настанот на тркала „Вози право, вози здраво“

Објавено

на

Најмасовниот и најзабавниот настан „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД-Скопје повторно се враќа на скопските улиците. На 5 јуни (недела) градот по шести пат ќе биде преплавен со велосипеди, тротинети, ролери, скејтборди и бебешки колички кои ќе возат по улиците ослободени од автомобили, а луѓе од сите возрасти ќе се забавуваат и ќе дадат свој придонес за почиста животна средина. (more…)

Продолжи со читање


Популарно