Connect with us

Домашни банки

„Битолино“ со поддршка од Комерцијална банка го пречекува светскиот детски театар во Битола

Објавено

на

Децата со најдобрите светски претстави се враќаат под отворено небо на Интернационалниот детски театарскиот фестивал „Битолино“. Како долгогодишен помагач на фестивалот, Комерцијална банка се радува што театарските уметници и публиката повторно ќе се сретнат во Битола.

Банката и оваа година обезбеди финансиска поддршка за Здружението за култура и уметност „Бабец театар“ од Битола за организација на детскиот театарски фестивал од 3 до 7 август.

Мотото на фестивалот е „Патот до ѕвездите е трнлив“.

Комерцијална банка ги поддржува и охрабрува театарските дејци да останат на патот на успехот и доследни на својата мисија да ги промовираат новите трендови во светската театарска сцена и да ги развиваат уметничките и културните хоризонти во земјава.

Домашни банки

Атрактивна кредитна понуда од Комерцијална банка на Саемот на мебел

Објавено

на

Уредувањето на домот е вистинско уживање кога на едно место добивате богата понуда на мебел и атрактивни кредитни производи. Токму тоа ви го овозможуваат Комерцијална банка и Скопски саем на претстојниот Саем на мебел, кој се враќа со целата своја атрактивност и со саемските попусти. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) ја поставува основата за да стане главен акционер на ProCredit Holding AG & Co. KgaA

Објавено

на

На 17 март, со потпишувањето на два договори за купопродажба на акции меѓу Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и Меѓународната финансиска корпорација (ИФЦ), членка на Групацијата на Светската банка, се постави основата за промена на составот на главната акционерска база на ProCredit Holding AG & Co. KGaA (ПроКредит Холдинг). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Благодарница до Комерцијална банка за донацијата на 6.000.000 денари за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија

Објавено

на

Солидарноста и хуманоста во Комерцијална банка не познаваат граници, особено кога сме сведоци на трагедии од големи размери, какви што беа земјотресите што ги погодија Турција и Сирија. (more…)

Продолжи со читање

Популарно