Connect with us

Криптовалути

Биткоинот може да достигне вредност од 30.000 долари до крајот на годинава!?

Објавено

на

Биткоинот во петокот достигна вредност од 7.550 американски долари, што е за 5 проценти повеќе од крајот на претходната недела.

Најпознатата криптовалута може да достигне вредност од 30.000 долари до крајот на годината, тврдат познавачите на пазарот со криптовалути.

Неговата понуда станува поограничена и затоа вредноста на биткоинот расте.

Идниот месец можен е нов раст на вредноста. Пред три години, биткоинот достигна вредност од 20.000 долари.

Криптовалути

Во Хрватска се формира инвестициски фонд за инвестирање во биткоини

Објавено

на

Во четвртокот, Управниот одбор на Хрватската агенција за надзор на финансиски услуги (Ханфа) му одобри на друштвото за управување со алтернативни инвестициски фондови „Grifon Asset Management” од Осиек да формира нов отворен алтернативен инвестициски фонд со приватна понуда „Passive Digital Asset”. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Кинеската дигитална валута во фаза на тестирање, ќе се пушти во употреба за Олимпијадата

Објавено

на

Кинеските планови за дигитална валута добиваат на интензитет, при што тестирањето се одвива во четири градови, а се појавуваат информации кои велат дека во тестирањето ќе учествуваат и големите играчи на пазарот како Старбакс и Мекдоналдс. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Берзата на криптовалути за еден ден изгуби 26 милијарди долари

Објавено

на

Најголемата криптовалута на светот, биткоинот, претрпе огромен пад, како резултат на тековните случувања на берзите на нафта. (more…)

Продолжи со читање

Популарно