Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Лични финансии

БИЗНИС БАР: Зошто треба да продавате начин на живот наместо производ

Објавено

на

Промовирањето на вашиот начин на живот ќе ви помогне да добиете поголема продажба отколку промовирањето производ.

Денес, благодарение на социјалните медиуми, секој сака да биде богат. Ги следиме успешните луѓе и ги сакаме резултатите од нивната напорна работа.

Но, никој не сака да работи напорно. Напорната работа е резултат на она што го гледате во животот на успешните луѓе – супер автомобили и убаво соседство, патувања низ целиот свет, итн. Но, никој не сака напорна работа.

Напорната работа го одделува просечниот човек од добивањето на резултатот и од желбата за животот по кој копнеат.

Затоа, ако сакате да ја зголемите продажбата, особено ако сте присутни на социјалните медиуми, наместо да се фокусирате на продажба на вашиот производ, фокусирајте се на резултатот од продажбата и начинот на живот што доаѓа заедно со него.

Текстовите авторски се пишувани на веб страната biznisbar.mk и се објавуваат на веб страната bankarstvo.mk како дел од соработката помеѓу Бизнис Бар и Банкарство.

LinkedIn – Бизнис Бар

Instagram – Бизнис Бар

Facebook – Бизнис Бар

Лични финансии

БИЗНИС БАР: Како да одржите здрав животен стил како претприемач

Објавено

на

Да се биде претприемач доаѓа со многу бенефиции, но исто така за успехот може да платите со Вашето здравје. Пренатрупаниот  распоред на еден претприемач обично не дозволува одмор, што може да има негативно влијание врз здравјето. (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

БИЗНИС БАР: Важноста да се има удобен канцелариски стол

Објавено

на

Поголемиот дел од нашето време го минуваме во работни простории, но дали истите се прилагодени да влијаат позитивно на нашето здравје и продуктивно на нашата работа. (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

М-р Ивана Хаџиванова: Комфор зоната не уништува!

Објавено

на

М-р Ивана Хаџиванова, Психолог, Психотерапевт на својот Фејсбук профил објави неколку моќни реченици кои во целост ја дефинираат опасноста на комфор зоната. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange