Connect with us

Домашни банки

Бесплатните услуги на дигиталните киосци на Комерцијална банка достапни на нови локации

Објавено

на

Бесплатните услуги што ги овозможуваат дигиталните киосци на Комерцијална банка станаа достапни и за корисниците во Прилеп и во Штип, како и во повеќе скопски населби. Мрежата на современи дигитални киосци постојано се шири и во моментот опфаќа 15 киосци на 12 локации во Скопје, Прилеп и во Штип, кои се наоѓаат во самите експозитури на банката.

Дигиталните киосци на Комерцијална банка на корисниците им нудат привилегија бесплатно да ги плаќаат сметките од А1, ЕВН, БЕГ, Телеком и Телекабел. Секој што поседува картичка од која било банка може да ги плати сметките без провизија. Процедурата е едноставна и брза, а корисникот е воден од апликацијата која му се прикажува на екранот.

Клиентите на Комерцијална банка имаат привилегија плус – бесплатно да испечатат извод од трансакциска сметка на физичко лице за која има претплата на Интернет банка. Искористете го светот на дигиталните можности што ви ги нуди Комерцијална банка и заштедете време и пари.

Домашни банки

Уникатна кобрендирана картичка на пазарот – Шпаркасе Банка и АМСМ со многу бенефити за корисниците

Објавено

на

Шпаркасе Банка и АМСМ официјално потпишаа договор за меѓусебна соработка и во оптек ја лансираа новата кобрендирана Visa кеш бек кредитна картичка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Популарно