Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Останато

Бесплатна тренинг школа за економска слобода на девојки и жени

Објавено

на

Организацијата на еднородителски семејства „Една може!“ и социјалното претпријатие „Една прави!“ ќе спроведуваат бесплатна тренинг школа за економска слобода на девојки и жени.

Од тимот на „Една може!“ ги повикуваат сите жени и девојки кои се дел од дискриминирани, малцински и ранливи групи како самохрани мајки, жртви на семејно насилство, девојчиња од еднородителски семејства, жени и девојки од верски или етнички малцинства, како и сите активистки, блогерки и инфлуенсерки кои се борат за родова еднаквост, да учествуваат во работилницата.

Целта на работилницата е зајакнување на учесничките и стекнување со знаење и вештини од областа на претприемништвото.

“Ги каниме и сите заинтересирани, а искусни претприемачки, да се пријават за менторки на оваа тренинг школа и да ги споделат своите професионални капацитети со избраните учеснички”, велат од тимот на „Една може!“.

Криптовалути

Серена Вилијамс инвестира во криптовалути!?

Објавено

на

Една од најуспешните тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс на својот Инстаграм профил објави дека има инвестиција во берзата за криптовалути Coinbase. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Инфо ден за промоција на можности за финансирање на фирми

Објавено

на

Во Скопје денеска ќе се одржи Инфо ден за промоција на можности за финансирање во рамки на проектот Иновативен центар: компаративна предност за поголема конкурентност“. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Journey to Audit Challenges – Професионален едукативен настан во организација на Здружението на внатрешни ревизори и Институтот на овластени ревизори

Објавено

на

Во интерес на заедничката соработка и промоцијата на професиите интерна и екстерна ревизија, Здружението на внатрешни ревизори и Институтот на овластени ревизори организираа професионален едукативен настан со наслов The Journey to Audit Challenges/Во чекор со предизвиците на ревизијата, кој се одржа во хотелот „Холидеј Ин“. Настанот претставуваше исклучителна можност за професионално усовршување, дискусија за улогата на интерната и екстерната ревизија во заштитата на интересите на акционерите и заинтересираните страни, како и дискусија за квалитетот на финансиското известување и интерните контроли со претставниците на ревизорската професија, финансиската и деловната заедница и регулаторните институции. (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange