Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

Бесплатен пристап до аеродромски Lounge само со Visa Platinum картичките на Халкбанк

Објавено

на

Со користењето на Visa Platinum картичките изненадувањата не престануваат!!!

Искористете го бесплатниот Lounge пристап во над 1.000 меѓународни аеродроми низ светот како дел од Lounge Key програмата што ви ја нуди Visa Platinum картичката.

 • Бесплатен пристап во Lounge два пати годишно со Visa Platinum
 • Повлекување на готовина без надомест во странство
 • Бесплатно СМС –инфо
 • Бесплатно Електронско банкарство и мобилно банкарство
 • 3D Secure –Verified by Visa
 • Можност за 4% од платениот износ да биде рефундиран на трансакциската сметка која е поврзана со дебитните картички. доколку се направи резервација на Booking.com со Visa Platinum картичката
 • Станувате член на Премиум Клубот на Халкбанк АД Скопје

Сите корисници на Visa Platinum дебитната картичка имаат дополнителни привилегии и предности овозможени од Visa:

 • Глобална корисничка поддршка (GCAS);
 • Медицинско и патничко упатување;
 • Заштита при купување;
 • Продолжена гаранција;
 • Интернационална Премиум Програма.

Искоритете ги можностите, а Халкбанк Ви посакува удобни и пријатни патувања со вашата Visa Platinum картичка.

Промоцијата за бесплатен пристап во Lounge е со важност до 31.12.2019 година.

Повеќе детали за промоцијата на www.visasoutheasteurope.com и за картичката Visa Platinum halkbank.mk/visa-platinum.

Платежни картички

„УНИБанка” со летна промоција „Кеш без провизија”

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје започна нова летна промотивна акција за своите клиенти. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка ги намали каматните стапки на кредитните продукти за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи, НЛБ Банка ги намали каматните стапки за 0,25 процентни поени на кредитните картички, инстант кредитите и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка ги намали каматните стапки на дозволено пречекорување и на кредитни картички

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје ги известува клиентите дека поради намалување на каматната стапка на благајничките записи, почнувајќи од 01.07.2019 година, ќе изврши намалување на каматните стапки кај дозволеното пречекорување на трансакциските сметки за физички лица и кај дел од кредитните картички за правни и за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange