Connect with us

Платежни картички

Бесконтактна Mastercard дебитна картичка со мирис на јагода!

Објавено

на

“Addiko banka” во своето портфолио на платежни картички воведе дебитна картичка Mastercard®, прва бесконтактна картичка во регионот која има препознатлив мирис. 

Покрај тоа што станува збор за прва платежна картичка со вертикален дизајн, станува збор и за прва картичка во регионот со препознатлив мирис. Исто така, картичката е двовалутна врзана за сметка и овозможува купување во домашна вачута и девизи.

„Нашата бесконтактна технологија овозможува корисниците да реализираат, практични, сигурни и брзи плаќања за неколку секунди на повеќе од 8 милиони локации во светот. Сакам да се заблагодарам на нашите партнери од “Addiko banka” на фактот што успешно ги искомбинираа поволностите кои бесконтактното плаќање ги внесува во секојдневието и се радуваме на идните иновации кои ќе ги креираме за нашите клиенти“, изјави Јелена Ристиќ, директор на Mastercard за Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина.

Атрактивност на оваа картичка ја зголемува тоа што на позадината на платежната картичка се наоѓа означен дел, кој, доколку се изгребе, мириса на јагода.

Платежни картички

Со кредитните картички на Халкбанк бензинот е 5% поефтин!

Објавено

на

Нови изненадувања во рамки на Бонус програмата на Халкбанк АД Скопје.

Халкбанк започна со нова промотивна кампања, за бонус поени на бензинските станици во Македонија.

Со секоја трансакција направена со Халкбанк кредитна картичка на бензинските станици каде Халкбанк има поставено ПОС терминали, собирате 5% бонус поени.

Кампањата стартува на 06.04.2018 (петок) по 16:00 часот и трае до 08.04.2018, а ќе биде активна секој викенд во месец Април 2018.

Користете ги кредитните картички на Халкбак, патувајте, полнете гориво и собирајте бонус поени на бензинските станици каде има ПОС терминали на Халкбанк!

Листа на бензински станици

 

Продолжи со читање

Платежни картички

Онлајн промена на дневен лимит – нова функционалност на Visa платежните картички на ТТК Банка АД Скопје

Објавено

на

TTK Банка АД Скопје воведе нова функционалност кај VISA платежните картички со која корисниците имаат можност самостојно да го променат дневниот лимит за плаќања преку Интернет преку електронското банкарство или преку апликацијата за мобилно банкарство ТТК m-bank. Оваа новина овозможува поголема флексибилност, сигурност и заштита на плаќањата преку Интернет. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Промотивна кампања на Силк Роуд Банка АД Скопје со маркетите на Веро и Јаболчело соковите

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите корисници на кредитните картички на Аmerican Express дека почнувајќи од 15.03.2018 година до 15.06.2018 година започнува заедничката кампања помеѓу Силк Роуд Банка, Веро маркетите и Јаболчело природните сокови. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange