Connect with us

Криптовалути

Берзата на криптовалути за еден ден изгуби 26 милијарди долари

Објавено

на

Најголемата криптовалута на светот, биткоинот, претрпе огромен пад, како резултат на тековните случувања на берзите на нафта.

Најпознатата криптовалута загуби десет проценти од својата вредност во последните 24 часа.

Другите криптовалути, како што се етериум и биткоин кеш, исто така изгубија дел од својата вредност, поради што берзата на криптовалути забележа загуба од 26,43 милијарди долари.

Падот на криптовалутите е предизвикан од наглиот пад на цените на нафтата, што доведе до најниски индекси од 1991 година.

Цената на нафтата Брент за испорака во мај на берзата во Лондон утрово се намали за 43,4 отсто на 31,57 долари за барел.

Криптовалути

Започнува со работа првата крипто-берза во Босна и Херцеговина

Објавено

на

Првата крипто-берза во БиХ ќе започне со работа на 14 септември. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Пазарот на криптовалути под притисок

Објавено

на

Пазарот на криптовалути деновиве беше под огромен притисок. Криптовалутата етериум падна за 35 проценти за неколку дена, а биткоинот се намали под 10.000 долари откако надмина 12.000 долари пред неколку дена, граница што упорно беше голема пречка за биткоинот оваа година. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Оптимизам на аналитичарите или реалност – биткоинот ќе достигне вредност од 500.000 долари!?

Објавено

на

Гувернерот на американската централна банка, Џером Пауел, изјави дека ФЕД ќе дозволи инфлацијата да се искачи на над два проценти. Централната банка на САД ќе го стори тоа за да може економијата да создаде што е можно повеќе работни места. (more…)

Продолжи со читање

Популарно