Connect with us

Домашни банки

Банкосигурување настан: Сигурно е да си осигуран!

Објавено

на

Во свет полн со предизвици и непредвидливи моменти, Сигурно е да си осигуран!
Халк Банка АД Скопје воспостави партнерство со Кроациа Осигурување – Живот и на пазарот понуди кредити со животно осигурување со кои граѓаните добиваат двојна поволност, обезбедување на сигурност во отплатата и заштита на целото семејство. Понудата на кредити со животно осигурување ги вклучува Релакс потрошувачкиот кредит, Комфор станбениот и Хипотекарниот кредит со животно осигурување.

На 22ри септември, од 11 до 14 часот, на Школка, во Градски Парк Скопје, Халк Банка АД Скопје и Кроациа Осигурување – Живот ве покануваат на настан, на којшто освен можноста да се запознаете со бенефициите на новата услуга, во исто време ќе понудат забава за сите посетители.

“Основци, под водство на ликовен уметник, ќе цртаат на тема живот, а подоцна сликите ќе се продаваат во филијалата на банката, додека собраните средства се предвидени за донација во Домот за деца без родители „11 Октомври“. Тркалото на среќа што ветува многу интересни подароци, со помош на модераторот Марко Новески, ќе можат да го завртат сите присутни на настанот. Освен тоа, очекувајте спектакл приреден од уличните изведувачи и жоглери, музички дел, многу балони и бројни изненадувања.” – се вели во описот на официјалниот настан на социјалните медиуми.

Домашни банки

ОФИЦИЈАЛНО: “УНИБанка” издаде перпетуална обврзница по пат на приватна понуда

Објавено

на

На 11.01.2019 година, УНИБанка преку Македонска берза објави дека банката донесе одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје ги извлече добитниците од наградната игра ,,Халквантура”

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје на ден 16.01.2019 година во просториите на Деловниот Центар на Халкбанк АД Скопје во Скопје ги извлече добитниците на награди од наградната игра ,,Халквантура’’. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нови престижни награди за Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Остварените резултатите, постигнатиот успех, континуираниот развој на нови технологии и производи се само дел од критериумите врз база на кои светски реномираните магазини ги доделуваат глобалните и регионалните награди за најдобрите во банкарскиот свет. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange