Connect with us

Домашни банки

Банкарското фудбалско дерби во Бизнис лигата припадна на Шпаркасе банка

Објавено

на

Шпаркасе Банка во банкарското дерби во фудбалската бизнис лига ја совлада УНИБанка.

Израмнето прво полувреме ни прикажаа екипите на Уни Банка и Шпаркасе Банка, двете екипи во ова полувреме влегоа со игра во која фокусот беше ставен на одбраната а шансата ја бараа преку брзи контра напади. Екипата на Уни Банка го отвори резултатот во раната фаза од полувремето со погодокот на Абдули, но брзо следуваше одговор од Шпаркасе Банка за израмнување на 1-1 по одличниот погодок на Јосифовски. Екипата на Уни Банка искористи пенал и успеа да дојде повторно до предност во 15та минута од полувремето, но сепак екипата на Шпаркасе Банка успеа до паузата повторно да дојде до израмнување и на полувремето се замина со резултат од 2-2.

Во второто полувреме тренерот на Шпаркасе Банка успеа да постави добра тактичка игра и неговите техничко тактички замисли играчите ги спроведоа на терен. Екипата на Уни Банка во самиот финиш немаше против игра на ваквата поставеност на Шпаркасе Банка па на крајот банкарското дерби и припадна на екипата на Шпаркасе Банка со резултат од 3-5.

Уни Банка 3-5(2-2) Шпаркасе Банка

Уни Банка: Марко Ташков 28’ Бесар Абдули 1’ 15’
Шпаркасе Банка: Стојанчо Јосифовски 5’ 24’ 30’ Марјан Спасовски 37’ Христијан Тодоровски 19’

 

Домашни банки

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

Објавено

на

НЛБ Банка Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) воведува наменски кредити за енергетска ефикасност, односно Зелена кредитна линија составена од два продукта во вкупна вредност од два (2) милиони евра од Програмата за финансирање на зелена економија (GEFF), и тоа: Зелен потрошувачки кредит на износ до 25.000 евра и Зелен хипотекарен кредит на износ до 50.000 евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Брзо и сигурно плаќање со HalkPay, Вашиот мобилен паричник

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје со задоволство ги информира своите почитувани клиенти дека отсега HalkPay е достапен и со Visa картичките на Халкбанк. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Известување за неработен ден – 24.05.2022 (вторник)

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод престојниот државен празник „Св. Кирил и Методиј“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 24.05.2022 (вторник). (more…)

Продолжи со читање


Популарно