Connect with us

Платежни картички

Аплицирајте за VISA Business картичка во декември и добијте подарок од Силк Роуд Банка

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје во месец декември започнува со промотивна кампања за VISA Business припејд картичките за правни лица. Со секоја апликација за картичката во месец декември (01.12-31.12.2020 година), корисниците добиваат брeндиран подарок од Силк Роуд Банка.

VISA Business припејд бесконтактната картичка е единствена од ваков тип која нуди можност за надополнување на истата согласно со потребите на компаниите.

Картичката може да се користи за бесконтактни плаќањa при подмирување на секојдневните службени трошоци на компаниите во земјата и странство, за подигнување готoвина од банкомати и за интернет плаќања, како и можност за одредување на дневен лимит за плаќања кои компанијата самостојно може да ги одреди.

Дополнителна поволност за компаниите е што картичката е без трошоци за годишна членарина.

Подетални информации за оваа кампања за VISA Business картичката на Силк Роуд Банка може да добиете на веб страната www.silkroadbank.com.mk и на профилите на социјалните мрежи, во некоја од експозитурите на банката или на телефонскиот број 02/3203-555.

Платежни картички

Mastercard world: За патувања и живот со привилегии

Објавено

на

Доколку сте љубител на патувања, често патувате или тоа допрва ќе го правите, не двоумите се која платежна картичка да ја изберете како ваше средство за плаќање во странство. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Заштеди на бензин и струја – Храната доаѓа со бесплатна достава низ цело Скопје

Објавено

на

Периодов би ги искористиле сите можни трикови за да заштедиме на бензин и струја, па ако тоа значи дека не мора да готвиме и да се возиме низ град во потрага по храна – прашањето би било: „Како одма да го изведам тоа?“ (more…)

Продолжи со читање

Лични финансии

Како најдобро да ги користите платежните картички додека сте на одмор?

Објавено

на

Човек на одмор може целосно да се опушти, а таа ситуација лесно може да доведе до заборавање на провизиите и каматите за плаќање со кредитни картички. За платежните картички да не ви прават главоболки понатаму, прочитајте ги следниве корисни совети како најдобро да ги користите додека сте на одмор. (more…)

Продолжи со читање


Популарно