Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Кредити

Аплицирајте за IuteCredit во мрежата на Capital Net

Објавено

на

IuteCredit продолжува да биде вашиот најбрз и најкомфорен начин да стигнете до потребните парични средства.

IuteCredit има новата партнерска соработка со Capital Net, познатиот бренд за брз трансфер на пари.

Отсега можете да аплицирате за кредит во IuteCredit во експозитурите на Capital Net, на следниве локации: Скопје, Тетово, Гостивар, Куманово, Свети Николе, Охрид, Прилеп и Струмица.

За повеќе информации или помош во врска со начинот на аплицирање за кредит обратете се директно кај вработените во Capital Net или на следните телефонски броеви на IuteCredit: 02 3149 999 и 044 349 999.

Кредити

Комерцијална банка го продолжи промотивниот период за потрошувачкиот кредит со најповолна каматна стапка

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје нуди најповолни готовински кредити со ЕУР клаузула до 30.000 евра без жиранти, со фиксна годишна каматна стапка од 4.9% за првите две години.

(more…)

Продолжи со читање

Кредити

ХАЛКБАНК: Нова екокредитна линија за придонес во заштита на животната средина

Објавено

на

Успешното искуство на Халкбанк како прва екобанка беше главен мотив за воведување нова кредитна линија од сопствени средства на Банката во износ од 600 милиони денари за финансирање проекти со екокомпонента. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Студентски кредит од Халкбанк за студентите на ФОН

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје и Универзитетот ФОН во рамките на своите стратегии за унапредување на знаењето и помош во образовниот процес, потпишаа протокол за соработка и разбирање. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange