Connect with us

Електронско банкарство

Аплицирајте за Моја банка мобилното банкарство преку Вашата електронска банка

Објавено

на

Почнувајќи од 03.04.2018 година, сите корисници на електронско банкарство на Охридска банка Сосиете Женерал, ќе можат на едноставен начин да аплицираат за Моја банка мобилното банкарство без да имаат потреба од посета на експозитурите на Банката.

Аплицирањето за Моја банка се врши преку ОБСГнет електронското банкарство во делот Мој профил, со избор на полето Моја банка мобилна апликација. По отворањето и прифаќањето на документот Општи правила и услови, ќе добиете два различни кода кои ќе треба да ги внесете во апликацијата Моја банка во делот за регистрација. Апликацијата Моја банка може да ја превземете и инсталирате од “Playstore“ или “App. Store” во зависност од типот на мобилниот телефон на кој ќе ја користите мобилната апликација.

Повеќе

Електронско банкарство

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата

Објавено

на

Изминатите два дена беа целосно посветени на содржините од Дигиталниот самит, но во исто време и со иста цел – кон “Дигитална Македонија”, се случуваа и дводневните обуки за е-трговија која претставува интегрален дел од едно дигитално општество. Под името “Жени во е-трговија”, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија успешно ги реализираше дводневните обуки и тренинзи како дел од програмата која ја презентираа на прес-конференцијата пред неполн месец.  (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

СМАРТ КЕШ – нова услуга на Халкбанк преку која можете да повлекувате готовина од АТМ без користење на картичка

Објавено

на

Халкбанк за своите клиенти физички лица воведе нова функционалност наменета за лица со активна трансакциска сметка и дебитна картичка, за повлекување на готовина од банкоматите без картичка, со користење на електронското банкарство и мобилната апликација. (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

Стопанска банка АД – Скопје и Mastercard ви овозможуваат да се запознаете со роботот Пепер

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје со несекојдневен, но прилично иновативен настан на 19-ти април 2018 година. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange