Connect with us

Домашни банки

Антонио Аргир доби нов мандат на чело на НЛБ Банка АД Скопје

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје преку соопштение објавено на веб страната на Македонска берза ја информираше јавноста за следниве промени во Управниот одбор на банката.

Ве известуваме дека Г-дин Антонио Аргир повторно е именуван за член на Управниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје, а воедно и за Претседател на Управниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје, за период од 4 (четири) години, почнувајќи од 09.07.2019 година.” – се вели во соопштението.

Аргир е на позицијата прв човек на НЛБ Банка од јануари 2016 година, наследувајќи го долгогодишниот претседател на Управниот одбор, Ѓорѓи Јанчевски.

Во моментот на инаугурација, г-дин Аргир ја даде следнава изјава: “Во иднина, одговорно и тимски ќе го практикуваме она што го изградивме низ годините до сега. Ќе бидеме посветени на воведување на современи услуги прилагодени на новите генерации. Ќе ја продолжиме успешната соработка со физичките лица, микро и малите претпријатија, корпоративно банкарство, дигитализирање на начинот на работа, мобилно банкарство до клиентите не само во делот на он лајн плаќањето туку и за советодавни и канали за комуникација со клиентите.

Домашни банки

НЛБ Банка: Известување за неработен ден 05.06.2020 година

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека по повод престојниот православен празник „Духовден“, експозитурите на Банката нема да работат на 05.06.2020 година (петок). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

HalkEco Хронометар 10KM ќе се трча со примена на мерки за заштита од коронавирусот

Објавено

на

Првата Хронометар атлетска трка HalkEco Хронометар 10KM што во организација на Сојуз на Спортови на Скопје и Атлетски Клуб „Работнички“ од Скопје и со поддршка на Халкбанк како генерален покровител, ќе се одржи идната сабота (13 јуни), заради моменталната состојба со коронавирусот ќе биде организирана со почитување на препораките од Владата и протоколите донесени од Комисијата за заразни болести. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје: Соопштение за неработен ден 05.06.2020 (петок)

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти дека по повод престојниот православен празник „Духовден“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 05.06.2020 (петок). (more…)

Продолжи со читање

Популарно