Connect with us

Платежни картички

Амазон повеќе нема да прифаќа плаќања со Visa кредитни картички од Британија

Објавено

на

„Amazon” соопшти дека ќе престане да прифаќа „Visa” кредитни картички издадени во Велика Британија поради спор околу таксите.

Гигантот за онлајн трговија објави во соопштение дека кллиентите нема да може да ги користат британските кредитни картички кон американската компанија за да вршат плаќања од 19 јануари, обвинувајќи ги високите такси што ги наплаќа „Visa” за обработка на трансакциите.

Сепак, купувачите ќе можат да користат „Visa” дебитните картички и други кредитни картички, вклучувајќи ги „Mastercard” и „American Express”. Во соопштението се сугерира дека кредитните картички „Visa” издадени во други земји ќе продолжат да се прифаќаат.

„Visa” изрази силно разочарување што „Amazon” се заканува да го ограничи изборот на потрошувачите во иднина.

Платежни картички

PAY AND GET – Плаќањето се исплати!

Објавено

на

Кампања наменета за иматели на кредитни картички за физички лица издадени од Халкбанк АД Скопје од брендот Mastercard (Mastercard Standard, Mastercard Credit Contactless и Mastercard World Contactless) преку платформата Pay and Get Rewards – алатка во системот за наградување на Mastercard. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Аплицирајте до 15.09.2022 за Mastercard кредитна картичка од Комерцијална банка без надомест и без годишна членарина за првата година

Објавено

на

Вистинска слобода во изборот ви носат Mastercard кредитните картички од Комерцијална банка. А, до 15.09.2022 се нудат без надомест за аплицирање и без годишна членарина за првата година за основната картичка. Уживајте во својата слобода и изберете ја картичката што најмногу ви одговара – Mastercard StandardMastercard Revolving или Mastercard Skopje City Mall. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со промотивна кампања за Mastercard Business картички – „За бизнис и задоволство“

Објавено

на

Од денеска, НЛБ Банка започнува промотивна кампања наменета за сите правни лица, постоечки и нови корисници на кредитни и дебитни Mastercard Business картички. (more…)

Продолжи со читање


Популарно