Connect with us

Компании

Амазон и Apple – директни партнери за продажба

Објавено

на

Онлајн гигантот Амазон потпиша договор со Епл, во чии рамки ќе може да ги продава директно производите на компанијата од Купертино, вклучувајќи Ајфон, во својата платформа.

Во моментов, корисниците на Амазон можат да купат паметни телефони, таблети и друга технологија на Епл преку посредници. Исклучок се лаптопите Мекбук и слушалките Битс. Но, наскоро Амазон ќе почне директна продажба на целиот спектар на производи на Епл .

Техниката со брендот на Епл ќе стане достапна за корисниците на онлајн продавниците во САД, Велика Британија, Франција, Германија, Италија, Шпанија, Јапонија и Индија. Продажбите ќе започнат пред божиќната сезона.

Амазон е водечка онлајн продавница во светот и партнерство со компанијата е несомнено силен адут за Епл. Се очекува тоа да доведе до раст во продажбата на производи како ајФон, кои не се зголемуваат во последно време, но поради се повисоките цени продолжуваат да генерираат огромни профити на Епл.

 

Компании

Оглас за вработување во Пивара Скопје

Објавено

на

Пивара Скопје за своите потреби објавува оглас за вработување на комерцијалист во Кичево.

Работна позиција исполнета со комуникација, предизвици, проектни и работни задачи и можности како за личен така и за кариерен развој. (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Медиа Хаус

Објавено

на

Медиа хаус маркетинг и комуникации објавува оглас за вработување за следните позиции: (more…)

Продолжи со читање

Компании

Оглас за вработување во Пивара Скопје

Објавено

на

Пивара Скопје отвори оглас за вработување на Трејд маркетинг менаџер за канал на продажба, работна позиција исполнета со предизвици, проектни и работни задачи, наменски обуки и можност за личен и кариерен развој. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange